Earth : One Amazing Day

زمین : یک روز شگفت انگیز

روایت کننده :

Robert Redford

Jackie Chan 

یکی از بزرگترین موهبت هایی که از طریق سینما و تلویزیون نصیب ما شده 

دیدن مستند هایی است که باعث میشه با شگفت انگیز ترین حیوانات،مکان ها و حوادث اشنا بشیم

و درک بهتر از کره خاکی داشته باشیم و  شگفتی های بی نظیر طبیعت در قاب تلویزیون نظاره گر باشیم

اگر این موهبت وجود نداشت دیدن و درک خیلی از معجزاتی که در افرینش یک جاندار وجود داره غیر ممکن بود

علاوه بر این دست یابی به جاهای بکر و دیدنی نیازمند هزینه های گزافی است که از عهده هرکسی بر نمیاد

و عملا این تجربه رو هم باید یک امتیاز لوکس برای قشر ثروتمند جامعه حساب میکردیم

زمین یک روز شگفت انگیز  در قالب بیست و چهار ساعت ما رو با حیوانات شگفت انگیزی اشنا می کنه

که عملا هیچ گونه شناخت و اگاهی و درکی نسبت به موجودیت شون نداشتیم و نخواهیم داشت

این مستند در رسای بزرگی و یکتایی کره زمین ساخته شده جایی که در تمام کهکشان ها بی همتاست

فیلم یک روز از زندگی یکی از حیوانات رو در یک شبانه روز رو در کره زمین رو به نمایش میذاره

این یک روز در حالی سپری میشه که یک حیوان در حال فرار و تلاش برای زنده ماندن یا پیدا کردن غذا و شکار طی میشه

پیدا کردن پناهگاه،فرار از گرمای کشنده،تعیین محدود قلمرو و جنگ برای حفاظت از جفت

تلاش برای بقا و اغاز روزی دیگر سپری میشه زندگی ای که همیشه در شکار یا شکار شدن سپری میشه

این مستند ویژگی های خیلی عالی و چشم نوازی داشت که باعث شد تمام ثانیه هاش لذت ببرم

اول انتخاب و معرفی حیوانات کمیاب و نادری بودکه برای من یکی ناشناخته بودن مثل کشف یک موجود پنهان بود

الب تر اینکه این موجوداتیدر عصر تکنولوژی و اینترنت برای ما ناشناخته و گمنام هستند

دوم فیلمبرداری فوق العاده زیبا همراه و نزدیک به سوژه با بالاترین کیفیت تصویری بود خس میکردم

فیلمبردار داره با این موجود قدم به قدم حرکت میکنه و به صورت نامریی داره واکنش های این حیوان رو رصد می کنه

در دو سه سکانس از این مستند مات و مبهوت فیلمبرداری بی نظیر این فیلم شده بودم بی نهایت زیبا و اثر گذار بود

موسیقی زیبا و پر حرف Alex Heffes مکمل بی نظیری برای فیلمبرداری ابن مستند بود اثر گذار و  گوش نواز بود

در اوج تلاش برای بقا،شادی و مرگ در چنگال شکارچی موسیقی به خوبی حس حادثه رو منتقل میکنه ریتم موزیک متن به شکلی بود

که با گوش دادن به موسقی می تونستم ریتم و ضرب اهنگ اتفاقی که بری اون حیوان رخ داده رو با گوشم درک کنم

مستند از چهار گوشه دنیا زندگی یک روزه موجوداتی رو سافاری افریقا تا کوه های بانگ ژو چین تا اقیانوس ها تصویرر برداری شده

تا درک و بینش متفاوتی رو در برابر عظمت پروردگار و کوچک بودن انسان در برابر طبیعت و کره زمین به ما پیش چشم ما میاره

و نشون بده که انسان تنها مالک این کره خاکی نیست و جز کوچکی از این چرخه زندگی که فقط با خودخواهی روی این کره زندگی میکنه

سکانس های بی نظیری مثل : نبرد کمتر دیده شده زرافه ها این یکی برای خودم عجیب بود،زندگی ایگواناها وارث دایناسورها،زندگی فانتزی پانداها

زندگی اسارت بار ناروال ها در میان یخ ها،زندگی اجتماعی نهنگ ها،زندگی سرخوشانه تنبل ها،

زندگی سرسختانه پنگوئن های ریش خطی برای تامین اذوقه و شکار،اشنایی با نقاشی بی نظیر طبیعت مرغ مگس خوار

زندگی یک روزه و عاشقانه " ه یک روزه " همگی زیبایی های کم نظیر و خیرکننده این مستند بودن

که با صرف هزینه های زیاد فیلمبرداری شده تا زیبایی و برزگی کره زمین رو به پیش چشم ما بیارند

راوی این مستند رابرت رد فورد بزرگ و چکی چان معروف بودن که تا وقتی جزئیات فیلم رو دیدم متوجه نشدم

صدای جالبی داشتند واقعا یک بازیگر باید بتونه از تمام ویژگی ها و توانایی هاش به درستی استفاده کنه

من به این مستند نه میدم حتما این فیلم شگفت انگیز ببینید 

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها